7 نکته و راهنمای مهم در طراحی پوستر حرفه‌ای برای جذب مشتری

7 نکته و راهنمای مهم در طراحی پوستر حرفه‌ای برای جذب مشتری

مقدمه

سلام خدمت همه‌ی همراهان عزیز بلندر فارسی. در این مقاله به توضیح نکاتی درمورد طراحی پوسترجذاب خواهم پرداخت. پوسترها یکی از قدیمی‌ترین ، امتحان‌شده‌ترین و بهترین روش‌های بازاریابی هستند. پوسترها روشی موثر برای جلب توجه به فروش ، رویدادها ، جمع آوری سرمایه و موارد دیگرهستند. این نکات مربوط به طراحی‌پوستر را می‌توان تقریباً برای هر پوستری که طراحی‌می‌کنید ، به کار برد. پس بیایید وارد آن شویم!

هدف پوستر خود را مشخص‌کنید

آیا می‌خواهید کسی را در مورد محصول جدید آگاه کنید؟ از جشنی در منطقه خود بگویید؟ یا فقط به آنها بگویید که فروشی در پیش است؟ همه اینها اهدافیست که یک پوسترمی‌تواند به شما در رسیدن به آن کمک‌کند. اگر از ابتدا به اهداف اصلی خود فکر‌می‌کنید ، می‌توانید از آن هدف برای انتخاب طراحی خود استفاده‌کنید. به عنوان مثال ، اگر هدف پوستر شما این‌است که افراد در یک کنفرانس شرکت‌کنند ، پوستر شما باید به صورت استراتژیک طراحی‌شود تا به شما در دستیابی به این هدف کمک‌کند. یک قانون معمول برای ارتباطات نوشتاری این‌است که سادگی برنده می‌شود.

مخاطبان هدف خود را در نظر بگیرید

در مرحله بعدی ، باید در نظر بگیرید که با پوستر خود به چه کسی‌می‌خواهید برسید. پاسخ به این سوال احتمالاً بسیاری از گزینه‌های طراحی شما را آگاه خواهد کرد.

به عنوان مثال ، بگویید در حال تبلیغ یک رویداد جمع آوری کمک مالی برای هنرها هستید ، مانند زیر:

7 نکته و راهنمای مهم در طراحی پوستر حرفه‌ای برای جذب مشتری 1 | سایت بزرگ بلندر فارسی

می‌خواهید پوستر خود را از کجا به اشتراک بگذارید

آخرین کاری که باید قبل از طراحی پوستر خود انجام‌دهید این‌است که به محل اشتراک گذاری آن فکرکنید. آیا می‌خواهید آن را چاپ‌کنید و روی دیوار آویزان‌کنید؟ یا فقط آن را با پیروان خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید؟

مطالعه بیشتر
10 نکته مهم در رنگ‌شناسی که باید بدانید!! (قسمت اول)

قبل از شروع مراحل طراحی ، تصمیم گیری در مورد مکانی که می‌خواهید پوستر شما دیده‌شود بسیار مهم‌است. دلیل آن این‌است که ، بهینه سازی یک پوستر مناسب برای چاپ کمی متفاوت از Twitter یا Facebook است. شما احتمالاً تصوری از اینکه پوستر خود را در کجا به اشتراک می‌گذارید دارید. جایی که تصمیم‌دارید آن را سنجاق‌کنید می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری در زمینه طراحی کمک‌کند. اگر قصد چاپ پوستر خود را دارید ، برخی از دستورالعمل‌های اساسی وجود دارد که باید آنها را بخاطر بسپارید.

با یک الگوی پوستر از پیش ساخته شده شروع کنید

اگر شما یک تنوع تجربه طراحی (یا موارد دیگر) را ندارید ، ممکن‌است طراحی پوستر خود ترسناک‌باشد. یک الگوی پوستر به شما کمک‌می‌کند تا طرح خود را ایجاد‌کنید. با انتخاب الگویی شروع به کارکنید که به شما کمک‌می‌کند هدف پوستر شما را بیان‌کند. به دنبال یک الگوی پوستر باشید که موضوع پوستر شما را منعکس‌کند یا دارای طرح مناسب شما باشد.

در اینجا مواردی وجود دارد که باید هنگام انتخاب الگوی پوستر به خاطر بسپارید:

 • به دنبال یک الگوی پوستر با طرح متناسب با چشم انداز و اهداف خود‌باشید (به عنوان مثال قرار دادن هدر ، قسمت‌های نگهداری تصویر ، آیکون‌ها و موارد دیگر).
 • یک الگوی پوستر با ابعاد مناسب برای مکانی که پوستر خود را در آن به اشتراک می‌گذارید انتخاب‌کنید. (به عنوان مثال در یک دیوار ، در فیس بوک ، در یک کمپین بازاریابی از طریق ایمیل ، و غیره)
 • به یاد داشته‌باشید که اگر جنبه‌های طراحی مورد علاقه شما وجود داشته‌باشد ، همیشه می‌توانید الگوهای خود را سفارشی‌کنید.
مطالعه بیشتر
10 اصول کلی طراحی گرافیک (قسمت اول)

به عنوان مثال ، اگر می خواهید برای نمایشگاه شغل خود یک پوستر رویداد ایجاد‌کنید ، می‌خواهید بر روی مکان ، تاریخ و مشاغل موجود تمرکز کنید:

7 نکته و راهنمای مهم در طراحی پوستر حرفه‌ای برای جذب مشتری 2 | سایت بزرگ بلندر فارسی

برای ایجاد سلسله مراتب اطلاعات از فونت‌ها استفاده‌کنید

اینکه شما چه اطلاعاتی را برای قرار دادن روی پوستر خود انتخاب‌کنید ، به هدف پوستر شما بستگی‌دارد. اما اگر در حال ایجاد یک پوستر نسبتاً استاندارد‌هستید ، بهترین روش برای پیروی از سلسله مراتب اطلاعات‌است. به عنوان مثال ، اگر در حال ایجاد یک پوستر رویداد‌هستید ، اطلاعات روی پوستر شما باید به این ترتیب خوانده‌شود:

 1. نام رویداد
 2. تاریخ و زمان رویداد
 3. شرح مختصری از این رویداد یا یک عنوان جذاب
 4. مکان رویداد (اگر می‌خواهید آن را اضافه کنید)
 5. یک تماس ساده برای اقدام مانند یک وب سایت ، صفحه رسانه‌های اجتماعی یا شماره تماس نام شرکت ، بخش ، سازمان و غیره

همانطور که در این الگو پوستر رویداد مشاهده‌می‌کنید ، طراح از تعداد زیادی فونت مختلف برای سازماندهی اطلاعات استفاده‌کرده‌است:

7 نکته و راهنمای مهم در طراحی پوستر حرفه‌ای برای جذب مشتری 3 | سایت بزرگ بلندر فارسی

نکته: در طراحی پوستر حتما به رنگ و تایپوگرافی آن توجه‌کنید زیرا این کار می‌تواندپوستر شما را جذاب یا خراب کند.

از آیکون‌ها برای تجسم مفاهیم در طراحی پوستر خود استفاده‌کنید

آیکون‌ها، نمادهایی هستند که در طراحی برای نمایش مفاهیم استفاده‌می‌شوند. آیکون‌ها روش عالی برای بهبود طراحی پوستر شماهستند. می‌توانید از آیکون‌ها برای زیباسازی نقاط استفاده‌کنید و در موارد خاص متن را جایگزین‌کنید.

آنها همچنین برای نشان دادن سریع ایده‌ها عالی هستند. یامی‌توانید آیکون‌ها را به عنوان کانون اصلی طراحی خود قراردهید ، مانند الگوی زیر:

هنگام استفاده از آیکون‌ها در طراحی‌پوستر ، این بهترین روش‌ها را در ذهن داشته‌باشید:

 • نمادهایی با سبک ثابت (ضخامت خط ، مسطح یا مصور ، هنر خط یا پر) انتخاب‌کنید.
 • از آیکون‌ها به ندرت استفاده‌کنید و فضای خالی زیادی ایجاد‌کنید تا به شما اجازه‌دهد نفس بکشد.
 • یک حاشیه یا شکل پس زمینه ساده به نمادهای خود اضافه‌کنید.
 • اگر متن را با آیکون جایگزین کردید ، مطمئن‌شوید که معنی آن کاملاً واضح‌است.
مطالعه بیشتر
هرآنچه که یک گرافیست باید درمورد نسبت طلایی در گرافیک بداند!!

بیایید در مورداستفاده درست از فضای خالی در مورد نمادها صحبت‌کنیم. اگر آگاهی ندارید ، فضای سفید فضای باز پیرامون یک عنصر طراحی مانند یک متن از متن ، یک عنوان یا یک نماد است:
بدون آن ، طراحی‌ پوستر شما کاملاً محدود و غیرحرفه ای احساس خواهدشد. همچنین خواندن یا پیمایش پوستر شما را بسیار سخت خواهدکرد. بررسی کنید که پوستر زیر بدون فضای خالی کافی چقدر عجیب به نظر می‌رسد:

7 نکته و راهنمای مهم در طراحی پوستر حرفه‌ای برای جذب مشتری 5 | سایت بزرگ بلندر فارسی

از تصاویر با کیفیت بالا استفاده نمایید

اگر قصد چاپ‌ پوستر یا بزرگنمایی آن را دارید ، استفاده از عکس‌های با کیفیت بسیار مهم‌است. تیرگی یا پیکسل جزئی به سرعت به یک کابوس تبدیل‌می‌شود.

فرقی نمی‌کند که از عکس آماده استفاده‌می‌کنید یا از آن عکس گرفته‌اید ، همه آنها باید بسیار واضح باشند. گاهی اوقات بهتر‌است که به جای عکس شخصی تار ، از یک عکس آماده حرفه‌ای نیز استفاده‌کنید.

سخن آخر…

کارها را ساده انجام‌دهید ، عناصر طراحی را بهم نریزید و ایده خود را با کمک ابزارهای ساده‌تر اجرا‌کنید. طراحی پوستر باید جالب‌باشد! از روند خلاقیت لذت ببرید. می‌توانید نظرات خود را در ارتباط با این مقاله در قسمت دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید از شما متشکریم. امیدوارم برای شما مفید بوده‌باشد. منبع این مقاله از وب سایت venngage.com برداشت شده‌است.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
بله
تقریبا
خیر

مقالات مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *